Zoopark Zájezd po dvou měsících otevírá Terária a novou expozici jihoamerických pěvců 

Zoopark Zájezd opět otevírá vnitřní pavilon Terária, který byl kvůli nařízením vlády pro veřejnost dva měsíce uzavřen. V pavilonu je nově expozice s jihoamerickými pěvci, které žádná jiná zoo v ČR nechová. 

„Velmi vítáme rozvolnění omezení a možnost ukázat návštěvníkům naše největší rarity. V chovu chameleonů jsme světová špička, aktuálně chováme 20 druhů. Co víme, je to největší kolekce v jakékoli zoo na světě. Úspěchy máme i s chovem drobných pěvců, proto jsme se rozhodli rozšířit i jejich expozici. Pitpiti a tangary jsou v rámci českých zoo unikátem, dovezli jsme je z Jižní Ameriky a máme v plánu jejich chov dál rozšiřovat,“ říká ředitel zoo Jiří Marek starší. 

Pitpit škraboškový je drobný druh pěvce z čeledi tangarovitých, kam patří i květomilové, jejichž chovu se v Zájezdu již několik let intenzivně věnují. Živí se především ovocem, hmyzem a má rád i nektar. Tangara modrá patří mezi středně velké pěvce. Vyskytuje se od Mexika až po Peru a živí se především ovocem. Kromě nich jsou v Teráriích k vidění především plazi – např. chameleon obrovský, třírohý nebo deremenský. Mezi nejmenší obyvatele pavilonu pak patří zvláštní druh chameleona – brokesie Thielova, která v dospělosti měří pouhé 4 cm. Vzácní a v přírodě ohrožení jsou leguáni modraví nebo leguáni jedlí. Celkem je v Teráriích k vidění přes 30 druhů zvířat. Návštěvníci si oblíbili možnost “krmení pro odvážné”, při kterém si sáhnou třeba i na krajtu nebo sklípkana. 

Pavilon bude zpřístupněn za dodržení platných hygienických nařízení. Vstup dovnitř bude umožněn pouze se zakrytým nosem a ústy a návštěvníci musí dodržovat dostatečné rozestupy. 

Kontakt pro média:
Daniel Koleška
koleska@zoopark-zajezd.cz
Tel.: 606 450 210